Akut hjælper søges til middelaldrende mand bosiddende i Nyk.Sj.
Borger har brækket nakke og sidder i kørestol. Bor i eget hus - skal have hjælp til alt. Har diabetes type 2, er velreguleret i insulin. Man bliver lært op i ,at måle borgers blodsukker, og der er en sygeplejerske inde over omkring borgers diabetes.
Det er et rigtig godt sted at arbejde som hjælper, og der vil blive sørget for grundig oplæring i samarbejde med borgeren og hans faste hjælpere, inden man har en vagt alene.
Det er et krav, at man har kørekort, da borger har en handicapbil, som man som hjælper skal kunne køre for ham.
Der er tale om 17 timers vagter. Hvor man arbejder fra om eftermiddagen til næste morgen.
Der er jobstart hurtigst muligt, så lyder dette som noget for dig, og er du fleksibel, empatisk, mødestabil, og kan arbejde alene samt sammen med andre, så skynd dig at sende en ansøgning til kurt@nyka.dk - han vil se frem til at høre fra dig.
Skriv i din ansøgning, at du fandt jobbet på ofir.dk