FRA DANMARKS FØRENDE KVALITETSLEVERANDØR
Har du masser af mod og energi til konstant at opsøge, kontakte og sælge til nye kundeemner, og kan du udvikle de nye kontakter til gode relationer?
Hvis ja, så er du et godt bud på vores nye konsulent til salgsteamet for ejendomsservice/vinduespolering i Jylland/Fyn afdelingen.
Kort fortalt leverer Anders Andersens Rengøring rengøring, vinduespolering og ejendomsservice i bedste kvalitet til kunder i hele landet.
Lige nu har vi brug for en super dygtig og energisk ’døråbner’ til at kontakte og skabe dialog med ejendomme, boligforeninger og større virksomheder i Jylland og på Fyn.
Du opsøger og gør kundeemner interesseret!
Essensen i salgsjobbet er at bearbejde kundeemner og gøre dem interesseret i løsninger og tilbud fra os.
For at få succes, skal du:
Være ihærdig og intenst opsøgende (via besøg, telefon/e-mail og digitale medier). Skabe bæredygtige relationer, bl.a. via netværk. Være empatisk og nysgerrig, så du får nyttig information og viden om kundens behov. Kunne arbejde efter et salgsbudget, som du løbende bliver holdt op på. Du bliver en del af et stærkt salgsteam
Du får god sparring og support til salgsarbejdet, bl.a. via vores CRM system. Vi holder kontakt til kundeemner via dialog, møder/Teams, LinkedIn, nyhedsmails, udsendelse af profilmagasin mv.
Vi er sponsor for FCK, Vejle Boldklub, AGF og AaB og benytter deres sponsornetværk som kontakt-
og arbejdskanaler.
Det er afgørende, at du har mod og mestrer at kontakte nye mennesker og skabe dialog og relationer, der baner vej for solide salgsresultater.
Du skal som person være:
Dedikeret og kunne fungere selvstændigt. Positiv og energisk – og tro på mulighederne. Kreativ som sparringspartner for kundeemner. Resultatorienteret og en dygtig salgsafslutter. Du får en god introduktion
Vi byder dig velkommen med grundig introduktion til jobbet i vores skønne hus i Vejle og nogle dages intro på vores hovedkontor i Taastrup.
Vi tager vores arbejde seriøst, men har altid plads til nærvær og sjov i den travle hverdag, da vi går op i at have et godt og rart arbejdsmiljø.
Du kan se frem til
Velordnede arbejdsforhold med fast løn, der forhandles individuelt. Frokostordning. Flot profilbeklædning og bilordning med bil på hvide plader (obligatorisk). Sociale arrangementer og faglig udvikling. Vi glæder os til at modtage din ansøgning
Ønsker du yderligere information om stillingen, så kontakt venligst salgschef Jesper Lenskjold
på 43 99 99 99.