For vores kunde, som er landets største indenfor Foodservice og beliggende i Roskilde, søger vi medarbejdere til Pluk og Pak.
Som medarbejder på lageret vil dine opgaver være følgende:
- Pluk af varer med Pick by Vocie
- Sørge for varen er forsvarligt indpakket
- Køre varen til afsendelse
Du kommer til at køre på en el-hund/truck, men vi forventer ikke at du har truckort.
Da kundens varer opbevares køligt kommer du til at arbejde i både et køle og fryserum.
Din arbejdstid vil være på et af følgende skift:
- Eftermiddag/aftenhold – mandag til fredag kl. 14.00 – 23.00 (mulighed for mindre timer)
- Nathold – mandag til fredag kl. 20.30 – 04.00
- Der er også mulighed for vagter lørdag og søndag, hvor arbejdstiden ligger i dagtimerne
Arbejdets art gør, at du er i bevægelse og på benene i hele arbejdstiden.
God timeløn samt tillæg efter overenskomst. Der er også en madordning, så du får noget godt at spise mens du er på arbejde uanset hvilken vagt du kommer på.
Din baggrund:
Du er mødestabil og fleksibel og klar på at arbejde i et multietnisk miljø. Du taler og forstår enten dansk eller engelsk. Din fysik gør dig i stand til at være på benene i arbejdstidens længde.
Har du lagererfaring samt erfaring med Pick by Voice er det en fordel, men ikke noget krav. Det vigtigste er din en positiv indstilling til at lære noget nyt og have lyst til at arbejde på et lager.
Hvis du har spørgsmål til stillingen så kontakt Gitte Ostenfeld på gitte.ostenfeld@hartmanns.dk eller 41211380.
Skriv i din ansøgning, at du fandt jobbet på ofir.dk